top of page

Kayaklı Koşu

Performansı Arttırmanın En İdeal Yolu Kayaklı Koşu 

6.jpg

Performansınızı Yükseltir

Kayaklı koşu, muhtemelen en zahmetli kış sporudur. Kayaklı koşu, klasik ve serbest stil olmak üzere ikiayrı stilden oluşur. Klasik stilde uzun düz adımlar kullanır ve önceden belirlenmiş olan patikalarını sadece sollayıp öne geçme amacıyla terk ederler. Daha hızlı olan serbest disiplindeyse, kayakçılar değişimli kayakların üstünde pateni anımsatan hareketler yapar.

İradenizi Sınayın

Kayaklı koşu, büyük oranda dayanıklılık kapasitesi ile ilişkilendirmesine rağmen sporcular süratli bir şekilde güç üretme kapasitene de sahiptirler. Kayaklı koşu sporcularının genel karakteristik özelliklerine bakıldığında, antrenmanlar; kardiovasküler sistemi önemli derecede zorlayan, yarışma sırasında kullanılan bütün kaslar çalışır ve teknik beceriler gelişir.

9.jpg
8.jpg

Kayakla Koşunun Buluştuğu Spor

Kuzey ülkelerinde en yaygın spor dallarından biri olancross country skiing, kayak sporlarının atası diyebiliriz. Bu kadar popüler olmasının sebebi diğer kayakla yapılan spor dalları gibi özel bir parkur gerektirmemesidir bu yüzden de ulaşım aracı görevi de görmektedir.

bottom of page